لوگوی قرمز خدمات شهاب

تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز

فهرست مطالب

تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز را می توانید در تعمیرگاه تخصصی شهاب با بهترین کیفیت و قیمت انجام دهید. مایکروویو ال جی یکی از لوازم خانگی برند معروف و باکیفیت ال جی است. از مایکروویو به منظور  گرم کردن غذا و پختن کیک و… استفاده می‌شود. در صورت به مشکل برخوردن و هر گونه نقصی در مایکروویو ال جی، به‌ یک مرکز تعمیرات و سرویس دهی برای مایکروویو ال جی نیاز خواهید داشت. از این رو در این مطلب چندین مرکز تعمیرات مایکروویو ال جی در اهواز را به شما معرفی می‌کنیم.

نمایندگی تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز

دستگاه مایکروویو ال جی یکی از بهترین و پرمصرف ترین محصول برند ال جی می باشد. با توجه به اینکه محصولات رند الجی بسیار معروف و گران قیمت هستند، نیاز به مراقبت و سرویس دائمی دارند در صورت بروز هرگونه مشکل و ایراد برای مایکروویو ال جی، مراجعه به تعمیرگاه مخصص و حرفه ای ضروری می باشد. نمایندگی تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز با ارائه بهترین خدمات به همشهریان عزیز، یکی از بهترین تعمیرگاه های تعمیر مایکروویو در اهواز می باشد.

نمایندگی‌ تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز دارای تکنسین‌ها و کارشناسانی با سابقه کاری بالا و دوره دیده هستند که ابتدا سعی در تعمیر قطعات دارند. از جمله دیگر امتیازات نمایندگی تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز، استفاده کردن از قطعات فابریک و اورجینال برای تعمیر دوباره دستگاه و محاسبه قیمت تعمیر با در نظر گرفتن مصوب اتحادیه و نهادهای نظارتی بدون بالا بردن مبلغ آن است.

سرویس و تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز

مایکروویو ال جی دستگاهی بسیار کاربردی و با کیفیت است که نسبت به ‌مارک‌های متفرقه، کمتر پیش می‌آید که دچار مشکل و یا نقص شود. ولیکن در صورت بروز مشکل، تعمیر مایکروویو به ‌دست کارشناسان توانمند و قابل اعتماد در اولویت اول شما قرار می‌گیرد. زیرا این مایکروویو از قیمت بسیار زیادی برخوردار است.

آشنایی با برنامه‌های مایکروویو ال جی

با اینکه برای استفاده از مایکروویو ال جی دفترچه‌های راهنما برای مشتریان وجود دارد. ولیکن انگلیسی بودن آن‌ها ممکن است افراد را دچار مشکل و اشتباه کند. همین موضوع باعث خرابی سیستم دیجیتال دستگاه شما شود. در این قسمت با چند حالت مختلف برای استفاده از مایکروویو ال جی آشنا می‌شویم:

  • ماکرو (پخت یا گرم کردن غذا): در دستگاه مایکروویو ال جی برنامه‌ای به‌نام ماکرو وجود دارد که جهت پختن غذا و یا گرم کردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با فعال کردن این حالت، غذا توسط امواج مایکروویو گرم می‌شود. این برنامه که دارای چند درجه مختلف است امکان کم و زیاد کردن توان دستگاه را به شما می‌دهد. هر بار فشار دادن دکمه شروع باعث گرم کردن غذا به مدت ۳۰ ثانیه در بیشترین درجه آن می‌شود. اگر قصد فعال کردن ماکرو در درجه خاصی را دارید، باید ابتدا گزینه ماکرو را انتخاب کنید و پس از انتخاب زمان دکمه استارت را بزنید.
  • سرخ کن یا گریل: برنامه سرخ کن یا گریل مایکروویو ال جی، برای برشته کردن یا سرخ کردن به‌ کار برده می‌شود. دستگاه مایکروویو شامل سه درجه مختلف گریل است. هیتر بالا با قدرت زیاد به همراه هیتر زغالی، هیتر بالا و پایین با قدرت کم و هیتر پایین سه درجه مختلف این گزینه هستند. برای گریل کردن غذا با یکی از این درجات باید بعد از زدن دکمه گریل و مشخص کردن یکی از این سه به‌ عنوان درجه آن، مدت زمان گریل را بر حسب دقیقه و ثانیه مشخص و دکمه enter را انتخاب می‌کنیم.
  • یخ زدایی (defrost): دستگاه‌های مایکروویو ال جی این امکان را به ‌شما می‌دهد تا مواد یخ‌زده‌ مانند گوشت، مرغ، ماهی و حبوبات، نان و پنیر را با این گزینه پخته یا یخ‌زدایی کنید.

مشکلات متداول مایکروویو ال جی

از شایع‌ترین این مشکلات پیش آمده در استفاده از مایکروویو ال جی گرم کردن غذا است ولیکن امکان پیش آمدن اتفاقات دیگر نیز برای مایکروویو وجود دارد. در این محتوا به مشکلاتی نظیر نچرخیدن سینی دستگاه، صدای زیاد مایکروویو، روشن نشدن لامپ مایکروویو، گرم نکردن غذا در مایکروویو، باز نشدن در مایکروویو و جرقه زدن آن می‌پردازیم.

تعمیر مایکروویو ال جی که گرم نمی‌ کند

یکی از رایج‌ترین مشکلات مشتریان با مایکروویو ال جی گرم نشدن غذاها در آن است. در صورت بروز این مشکل امکان دارد قطعات دستگاه مانند خازن، دیود، ترانس ولتاژ، مگنترون، برد دستگاه یا سوختن فیوز عامل اصلی آن باشد. همان طور که مشاهده می‌کنید هیچ یک از دلایل گرم نشدن غذا در مایکروویو، قابل حل توسط افراد نابلد و غیر کارشناس و تعمیرکاران امکان‌پذیر نیست.

علت گرم نکردن غذا در مایکروویو ال جی چیست

همان طور که گفته شد بروز مشکل در قطعاتی مانند دیود، خازن، ترانس ولتاژ، مگنترون، برد دستگاه و یا سوختن فیوز می‌تواند از عوامل گرم نکردن غذا در مایکروویو ال جی باشد. در اینجا این دلایل و اتفاقات را بیشتر توضیح می‌دهیم.

  • دیود: در صورت خراب شدن دیود امکان افزایش ولتاژ در ترانس فراهم نمی‌شود و غذا را گرم نمی‌کند.
  • کلیدهای درب مایکروویو: اگر کلیدهای درب مایکروویو دچار نقص و یا ایرادی باشند یا کلید آن قسمت شکسته شده باشد امکان دارد مایکروویو روشن نشود. حتی در بدترین حالت امکان به بیرون درز کردن اشعه و آسیب رساندن به افراد اطراف آن وجود دارد.
  • مگنترون: از آنجایی که اشعه‌های مایکروویو در میدان مغناطیسی مگنترون به وجود می‌آیند و در سینی داخل مایکروویو متمرکز می‌شوند. خرابی این قسمت از شایع‌ترین امکانات ممکن در صورت گرم نشدن غذاها است.
  • خازن : خازن به کمک دیود دستگاه جریان الکتریکی را دو برابر می‌کند و اگر خازن دچار مشکل شود گرم شدن مایکروویو نیز به مشکل برمی‌خورد.
  • ترانس: ترانس دستگاه مایکروویو ولتاژ برق شهری را تقریباً ۱۱ برابر می‌کند تا مگنترون بتوانند اشعه‌های لازم برای گرم کردن غذا را درست کند. در نتیجه اگر ترانس دچار مشکل شود امواجی برای گرم شدن غذا به وجود نمی‌آید.
  • برد الکترونیکی: با خراب شدن برد الکترونیکی مایکروویو نیز گرم کردن غذا به مشکل برمی‌خورد.

چطور یک مایکروویو که جرقه میزند را تعمیر کنیم

معمولاً دلیل جرقه زدن مایکروویو قرار گرفتن وسایل آلومینیومی یا فلزی در مایکروویو است. اگر با قرار دادن یک لیوان آب در دستگاه هنوز هم مایکروویو جرقه بزند، دلیل دیگر این مشکل، از بین رفتن لعاب عایقی دستگاه، آب شدن پین‌های زیر سه پایه یا خط و خش روی درپوش بخار پز است. در این صورت باید در اسرع وقت تعویض شوند.

تعمیر مایکروویو ال جی که صدا می ‌دهد

اگر با روشن کردن مایکروویو ال جی صداهای زیادی از مایکروویو ایجاد شد امکان تنظیم نبودن سیمی‌بر روی ریل آن وجود دارد. اگر مشکل از آن نبود، با تمیز کردن داخل مایکروویو از منشاء جسم خارجی صدا مطمئن شوید و سپس کارکرد درست فن دستگاه را چک کنید. به یاد داشته باشید که قرار دادن ظروف سنگین در مایکروویو ال جی ممکن است دلیل صدای زیاد این دستگاه باشد. پس از قرار دادن آن‌ها در این دستگاه جدا خودداری کنید.

هزینه تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز چقدر است

هزینه تعمیر مایکروویو ال جی بسته به ‌خدماتی که کارشناسان یا تعمیرکاران دستگاه‌های الکترونیکی برای شما انجام می‌دهند؛ متغیر است. یکی از پارامترهای دیگر دخیل در هزینه تعمیر مایکروویو ال جی، مجموعه یا شرکتی است که برای تعمیر به آن مراجعه می‌کنید. در صورتی که دستگاه خود را به نمایندگی ال جی بسپارید مسلماً قیمت کمتری را نسبت به ‌شرکت‌های خصوصی باید تقبل خواهید کرد.

تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز با قیمت مناسب

اگر قصد تعمیر مایکروویو ال جی با کمترین هزینه ممکن را دارید باید به ‌نمایندگی‌ تعمیر مایکروویو ال جی در اهواز شهاب  مراجعه کنید. البته با اینکه تکنسین‌های نمایندگی لوازم الکتریکی ال جی هزینه کمتری را نسبت به مراکز خصوصی، بابت تعویض قطعات در نظر می‌گیرند. ولیکن کیفیت تعمیر آنها بسیر بالا و همراه با ضمانت خوهد بود.

بهترین مرکز برای تعمیرات مایکروویو ال جی در اهواز کجا است؟

دستگاه مایکروویو ال جی یکی از دستگاه‌های الکتریکی منزل است. به علت کم مصرف بودن آن، امکان آسیب و بروز مشکل در کار کرد به‌ شدت پایین می‌آید. تعمیر مایکروویو ال جی احتیاج به کارشناسان و متخصصان با تجربه‌ای دارد تا در صورت نیاز به کمک شما بیایند و با سرعت هر چه بالا‌تر به تعمیر مایکروویو ال جی بپردازند. تعمیرات مایکروویو ال جی در اهواز هم به ‌دست نمایندگی‌ها و هم به‌ دست مراکز تعمیرات تخصصی آزاد صورت می‌گیرد. تمیرگاه تخصصی شهاب با ارائه خدمات بسیار بالا و دریافت قیمت مناسب یکی از بهترین تعمیرگاه ها برای تعمیر مایکروویو در اهواز می باشد.  

کلام آخر

مایکروویو ال جی یکی از دستگاه‌های خانگی و الکتریکی کار آمد منزل است. در صورت خرابی قطعه‌ای از آن و یا رعایت نکردن درست شیوه استفاده از مایکروویو، به ‌مشکل یا نقصی برمی‌خورد. در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه مایکروویو برند ال جی می‌توانید به نمایندگی‌ها و مراکز تخصصی تعمیر مایکروویو ال جی تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از مشاوره رایگان و تعمیر در منزل آن مراکز استفاده کنید.