لوگوی قرمز خدمات شهاب

تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز

تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز

فهرست مطالب

تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز یکی از خدمات تعمیرگاه تخصصی شهاب می باشد. امروزه جاروبرقی یکی از وسایل اصلی و واجب هر خانه‌ای به‌شمار می‌رود. وسیله‌ای که با مکانیزم جالب خود به تمیزی محل زندگی و افزایش بهداشت کمک می‌کند. به دلیل کاربرد بسیار این وسیله، نمونه‌های مختلفی از آن توسط برندهای گوناگون برای پاکسازی سطوح مختلف ساخته شده است. یکی از معروف‌ترین این برندها ال جی نام دارد. تعمیر و عیب‌یابی دستگاه‌های جاروبرقی کاری تخصصی بوده و برای انجام آن حتما باید به یک متحصص مراجعه نمود. در ادامه این مطلب به بررسی رایج‌ترین مشکلات جاروبرقی‌های ال جی و معرفی مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز می‌پردازیم.

نمایندگی تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز

بدون توجه به اینکه دستگاه جاروبرقی خود را از کجا تهیه کرده‌اید، تمامی نمایندگی‌های معتبر تعمیرات جاروبرقی باید بتوانند مشکل دستگاه شما را برطرف سازند. جاروبرقی نیز مانند هر وسیله دیگری پس از مدتی استفاده، دچار نقص و خرابی می‌شود و نیاز به تعمیر یا حتی تعویض قطعه پیدا می‌کند.

اگر جاروبرقی شما دارای گارانتی بوده و مهلت گارانتی نیز به اتمام نرسیده است، می‌توانید به‌طور رایگان از نمایندگی جاروبرقی خود درخواست سرویس و تعمیر جاروبرقی نمایید. سرویس جاروبرقی عیب‌یابی این قطعات را شامل می‌گردد: بادگیری، بلبرینگ، ذغال، پروانه، موتور جاروبرقی، کلکتور، کوک کردن سیم جمع کن و شستشو.

خدمات تعمیرات جاروبرقی ال جی در اهواز

مراکز و نمایندگی‌های تعمیر جاروبرقی لازم است این خدمات را در زمینه تعمیرات این دستگاه ارائه نمایند:

 • تعمیر و حل مشکل بلندی صدای دستگاه
 • حل مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
 • عیب یابی خاموش شدن جاروبرقی
 • حل مشکل داغ شدن جاروبرقی
 • حل مشکل پایین بودن قدرت مکش جاروبرقی
 • حل ایراد روشن نشدن جاروبرقی
 • تعمیر یا تعویض کیسه جاروبرقی
 • تعمیرات برد جاروبرقی
 • حل مشکل ایجاد بوی سوختگی توسط جاروبرقی
 • تعمیرات موتور جاروبرقی
 • تعمیرات سوختگی جاروبرقی
 • تعویض قطعات خراب و آسیب دیده

مشکلات متداول جاروبرقی‌های ال جی

برای تشخیص دقیق مشکل جاروبرقی، لازم است یک تعمیرکار مجرب دستگاه را عیب یابی کرده و مشکل را تشخیص دهد. در عین حال برخی موارد ساده‌تر و رایج‌تری هستند که شما نیز می‌توانید از آن‌ها اطلاع یافته و خودتان مشکل جاروبرقیتان را تا حدی تشخیص دهید. در ادامه شما را با برخی از رایج‌ترین و متداول‌ترین مشکلات جاروبرقی‌های ال جی آشنا می‌کنیم.

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی ال جی؟

از مهم‌ترین دلایلی که سبب خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می‌شود، پر بودن بیش از حد مخزن یا کیسه آن است. اگر مخزن دستگاه پر نیست، دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می‌تواند این موارد باشد: خرابی کلید روشن و خاموش، سوختن جاروبرقی، نیم‌سوز شدن جاروبرقی، کثیف بودن بیش از حد فیلتر، قطع شدن اتصالات برق داخل دستگاه یا سیم برق، انسداد لوله‌ها، داغ شدن موتور، داغ شدن ترموستات.

دلیل روشن نشدن جاروبرقی ال جی؟

اگر دستگاه جاروبرقی به‌طور کلی روشن نمی‌شود، ایراد می‌تواند به این موارد مربوط باشد: رله در جاروبرقی‌های رله دار، سوختن موتور، پر بودن بیش از حد کیسه یا مخزن جاروبرقی، ایراد در کلید خاموش و روشن دستگاه، ایراد در بخش اتصال سیم جمع کن، قطعی قسمتی از سیم، ایراد در دوشاخه دستگاه، ایراد در پریز برق.

چرا جارو برقی ال جی داغ می کند؟

از دلایلی که سبب داغ شدن جاروبرقی می‌شوند می‌توان به این موارد اشاره داشت: نیم‌سوز شدن موتور، سوختن برد، کار کردن زیاد و در نتیجه وارد شدن فشار زیاد به موتور، خرابی ترموستات، مسدود بودن لوله، کثیف شدن فیلتر، پر شدن کیسه و خراب شدن فن.

ضعیف شدن مکش و قدرت جاروبرقی ال جی به چه دلیل است؟

ضعیف شدن مکش و قدرت جاروبرقی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد: پر شدن مخزن یا کیسه جاروبرقی، کثیف بودن زیادی فیلتر، پارگی خرطومی یا لوله جاروبرقی، گیر کردن شی بزرگ در خرطومی، کثیف بودن کالکتور، خراب شدن زغال دستگاه و قرارگیری نادرست زغال در تماس با کالکتور.

صدای زیاد جاروبرقی ال جی به چه علت است؟

اگر دستگاه جاروبرقی شما صدای خیلی زیادی ایجاد می‌کند، مشکل می‌تواند از این موارد باشد: نیم‌سوز شدن موتور، وجود ایراد در یاتاقان.

بیشترین دلایل خرابی جاروبرقی ال جی

برای مراقبت بهتر از جاروبرقی خود لازم است بدانید رایج‌ترین دلایل خرابی این دستگاه‌ها چه چیزهایی هستند. برخی از مهم‌ترین عللی که دستگاه‌های جاروبرقی را با مشکل مواجه می‌کنند این موارد هستند:

 • جاروبرقی‌ها علاوه بر اینکه خودشان محیط را تمیز می‌کنند، نیاز به تمیز کردن نیز دارند. اگر جاروبرقی خود را به‌صورت دوره‌ای تمیز نکنید، گرد و غبار به موتور آن راه یافته و سبب خرابی آن می‌گردد.
 • به قابلیت‌ها و ویژگی‌های جاروبرقی خود توجه داشته باشید. برای مثال در صورتی که جاروبرقی شما قابلیت جمع کردن آب را ندارد، از آن برای انجام این کار استفاده نکنید. توصیه می‌کنیم پیش از خرید، دستگاه مناسب نیاز خود را انتخاب کنید و پس از خرید نیز حتما دفترچه راهنمای محصول را مطالعه نمایید.
 • مراقبت فیزیکی از دستگاه را نیز فراموش نکنید. مراقب باشید هنگام جابه‌جا کردن جاروبرقی با دیوار برخورد نکند. زیرا ضربه فیزیکی به دستگاه نیز یکی از دلایل رایج آسیب دیدگی جاروبرقی به ‌شمار می‌رود.
 • از دیگر دلایل خرابی دستگاه نیز می‌توان به استفاده طولانی مدت اشاره کرد. اگر نیاز دارید زمان طولانی از جاروبرقی خود استفاده کنید، در بین کار زمانی کوتاه دستگاه را خاموش نموده و به آن استراحت دهید.

بیشترین خرابی جاروبرقی ال جی در چه قطعاتی است؟

همچنین لازم است بدانید بیشتر خرابی جاروبرقی در این بخش‌ها اتفاق می‌افتد:

لوله: لوله‌های خرطومی یا تلسکوپی دهانه و بدنه دستگاه را به یکدیگر متصل می‌کنند.

پروانه: ایجاد و هدایت جریان مکش دستگاه جاروبرقی بر عهده دو نوع پروانه متحرک و ثابت است.

فن: پس از ایجاد جریان برق، موتور جاروبرقی یک فن را به حرکت درمی‌آورد که تفاوت فشار هوا در داخل و خارج بدنه جاروبرقی را ایجاد می‌کند. تفاوت فشار به وجود آمده، سبب ایجاد مکش به سمت داخل دستگاه می‌گردد.

چکونه متوجه زمان تعمیر جاروبرقی ال جی شویم؟

به‌طور کلی عمر مفید جاروبرقی بین 8 تا 12 سال است و پس از گذشت این زمان، دستگاه جاروبرقی مرتبا با مشکلاتی مواجه می‌شود و نیاز به تعمیر پیدا می‌کند. همچنین قطعات مختلف این دستگاه پس از مدتی کار کردن ممکن است از کار بیفتند. از پرتکرارترین و رایج‌ترین مشکلات دستگاه‌های جاروبرقی می‌توان به باز نشدن یا جمع نشدن سیم، انتشار بوی سوختگی، ایجاد صدای بلند و زیاد، خاموش شدن ناگهانی، کم شدن مکش، بیرون زدگی خاک یا ورود آب به آن اشاره کرد. عواملی همچون ورود ضربه شدید به جاروبرقی، نوسانات برق و همچنین استفاده نادرست از جاروبرقی نیز می‌توانند از دلایل بروز مشکل در این دستگاه‌ها باشند.

معرفی مرکز تعمیرات جاروبرقی ال جی در اهواز

در هر شهری تعمیرات دستگاه‌هایی نظیر جاروبرقی توسط تعمیرکاران و مراکز تخصصی صورت می‌پذیرد. شهر اهواز نیز از این قاعده مستثنی نیست. در صورتی که ساکن شهر اهواز هستید و به تعمیرکار حرفه‌ای جاروبرقی ال جی نیاز پیدا کرده‌اید، مرکز تخصصی شهاب در این زمینه مشغول به فعالیت است که با اعتماد کامل می‌توانید جاروبرقی ال جی خود را به دست آن‌ها بسپارید.

مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز شهاب

با توجه به اینکه تعمیر دستگاه جاروبرقی کاری تخصصی بوده و هر کسی از عهده آن برنمی‌آید، لازم است در صورت بروز مشکل به دنبال تعمیرکار حرفه‌ای باشید. سپردن جاروبرقی معیوب به تعمیرکار نابلد ممکن است علاوه بر حل نشدن مشکل دستگاه، سبب آسیب بیشتر به جاروبرقی شود و هزینه بیشتری را برایتان ایجاد کند.

مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی در اهواز شهاب، مرکزی معتبر است. در صورت بروز مشکل در دستگاه جاروبرقی تان، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی این مرکز، با آن تماس بگیرید و درخواست تعمیرکار کنید. این مرکز دارای تعمیرکاران مجربی است که در کمترین زمان ممکن اقدام به حل مشکل دستگاه جاروبرقی شما می‌نمایند.

هزینه تعمیر جاروبرقی ال جی در اهواز چقدر است؟

از مهم‌ترین سوالاتی که در زمان بروز مشکل برای دستگاه جاروبرقی پیش می‌آید، این است که هزینه تعمیر آن چقدر می‌شود. این سوال جواب مشخصی ندارد. در واقع با توجه به اینکه خرابی در کدام قطعه اتفاق افتاده، آیا نیاز به تعویض قطعه وجود دارد یا نه و همچنین مدل و برند دستگاه جاروبرقی می‌تواند متفاوت باشد. به ‌علاوه توجه داشته باشید که اگر برای تعمیر دستگاه خود درخواست حضور تعمیرکار در منزل را دارید، مبلغ اندکی نیز به‌عنوان هزینه رفت و برگشت تعمیرکار به اجرت تعمیر افزوده می‌گردد.

کلام آخر

جاروبرقی دستگاه پرکاربردی است که تقریبا در تمامی خانه‌ها یافت می‌شود. زمانی که جاروبرقی با مشکلی مواجه شود، بهتر است خودتان اقدام به تعمیر آن نکنید، چون تعمیر جاروبرقی کاری تخصصی است و حتما باید توسط تعمیرکار مجرب صورت گیرد. بهترین راه برای درخواست تعمیرکار حرفه‌ای، تماس گرفتن با مرکز تعمیر تخصصی شهاب است. در این مرکز تعمیرکاران مجربی مشغول به کارند که می‌توانند به شما در حل مشکلتان کمک کنند