لوگوی قرمز خدمات شهاب

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در اهواز

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در اهواز

فهرست مطالب

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در اهواز  یکی از نیازهای ضروری همشهریان می باشد که توسط تعمیرگاه تخصصی شهاب، با قیمت مناسب انجام می شود. از وسایلی که تقریبا در هر خانه‌ای یافت می‌شود می‌توان به جاروبرقی اشاره کرد. برندهای مختلفی انواع مدل‌های جاروبرقی را برای مصارف گوناگون تولید می‌کنند که یکی از این برندها پاناسونیک است.

 پاناسونیک نامی آشنا در صنعت تولید لوازم خانگی به‌شمار می‌رود. دستگاه‌های جاروبرقی پس از چندین سال کار کردن، در نهایت دچار مشکلاتی می‌شوند که برای رفع آن‌ها باید از تعمیرکار مجرب کمک گرفت. در ادامه این مطلب به بررسی برخی از متداول‌ترین مشکلات جاروبرقی‌های پاناسونیک و همچنین معرفی مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در اهواز می‌پردازیم.

خدمات تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک در اهواز

موارد زیر از جمله خدماتی است که مراکز و نمایندگی‌های معتبر و مجرب تعمیرات جاروبرقی باید آن‌ها را ارائه نمایند:

 • حل مشکل داغ شدن جاروبرقی
 • تعمیرات موتور جاروبرقی
 • حل ایراد بلند بودن صدای جاروبرقی
 • تعمیرات قطعات جاروبرقی یا تعویض آن‌ها
 • حل مشکل روشن نشدن دستگاه
 • حل مشکل خاموش شدن ناگهانی دستگاه
 • عیب یابی خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی
 • تعمیر یا تعویض کیسه جاروبرقی
 • حل مشکل کاهش مکش جاروبرقی
 • تعمیرات برد جاروبرقی
 • تعمیرات جاروبرقی سوخته
 • تعمیرات جاروبرقی منتشر کننده بوی سوختگی

مشکلات متداول جاروبرقی پاناسونیک در اهواز

در ادامه به بیان برخی از رایج‌ترین و معروف‌ترین مشکلات جاروبرقی‌های پاناسونیک می‌پردازیم. البته توجه داشته باشید که عیب‌یابی جاروبرقی و تعمیر آن باید توسط یک تعمیرکار مجرب صورت گیرد. در عین حال اطلاع داشتن از این مشکلات و همچنین دلایل احتمالی آن می‌تواند برای شما نیز مفید واقع گردد.

دلیل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پاناسونیک چیست؟

از مهم‌ترین دلایلی که سبب خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی پاناسونیک می‌شود، می‌توان به پر بودن بیش از حد مخزن یا کیسه آن اشاره کرد. اگر مخزن دستگاه پر نیست، دیگر دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می‌تواند این موارد باشد: داغ شدن ترموستات، خرابی کلید روشن و خاموش، انسداد لوله‌ها، سوختن جاروبرقی، نیم‌سوز شدن جاروبرقی، قطع شدن اتصالات برق داخل دستگاه یا سیم برق، کثیف بودن بیش از حد فیلتر و داغ شدن موتور.

علت ضعیف شدن مکش و قدرت جاروبرقی پاناسونیک

ضعیف شدن مکش و قدرت جاروبرقی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد: کثیف بودن کالکتور، پر شدن مخزن یا کیسه جاروبرقی، خراب شدن زغال دستگاه، کثیف بودن زیادی فیلتر، گیر کردن شی بزرگ در خرطومی، پارگی خرطومی یا لوله جاروبرقی، قرارگیری نادرست زغال در تماس با کالکتور.

داغ شدن جاروبرقی پاناسونیک به چه دلیل اتفاق می افتد

از دلایلی که سبب داغ شدن جاروبرقی می‌شوند می‌توان به این موارد اشاره داشت: نیم‌سوز شدن موتور، پر شدن کیسه، سوختن برد، کثیف شدن فیلتر، مسدود بودن لوله، کار کردن زیاد و در نتیجه وارد شدن فشار زیاد به موتور، خرابی ترموستات و خراب شدن فن.

روشن نشدن جاروبرقی پاناسونیک نشانه چیست

اگر دستگاه جاروبرقی به‌طور کلی روشن نمی‌شود، ایراد می‌تواند به این موارد مرتبط باشد: ایراد در بخش اتصال سیم جمع کن، رله در جاروبرقی‌های رله دار، پر بودن بیش از حد کیسه یا مخزن جاروبرقی، سوختن موتور، قطعی قسمتی از سیم، ایراد در کلید خاموش و روشن دستگاه، ایراد در دوشاخه دستگاه و ایراد در پریز برق.

دلیل صدای زیاد جاروبرقی پاناسونیک چیست

اگر دستگاه جاروبرقی شما صدای خیلی زیاد و بلندی ایجاد می‌کند، مشکل می‌تواند از این موارد باشد: نیم‌سوز شدن موتور و وجود ایراد در یاتاقان.

اقدامات لازم در هنگام به‌ وجود آمدن ایراد در جاروبرقی پاناسونیک

 • از دستکاری کردن جاروبرقی اجتناب نمایید. عیب یابی و تعمیر این دستگاه حساس باید توسط تعمیرکار ماهر و متخصص صورت پذیرد. در صورتی که خودتان اقدام به عیب یابی و تعمیر این دستگاه نمایید، ممکن است آسیب احتمالی و ضرر وارده بر دستگاه را افزایش دهید.
 • با نمایندگی‌های محصولات پاناسونیک یا مراکز تخصصی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک تماس بگیرید و مشکل خود را شرح دهید.
 • در صورتی که جاروبرقی شما صدای بلند ناهنجار و غیرطبیعی ایجاد می‌کند، احتمال دارد که یک جسم برنده و تیز به موتور دستگاه راه پیدا کرده باشد. در این صورت لازم است فورا جاروبرقی را خاموش نموده و با مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی تماس حاصل نمایید.
 • از متداول‌ترین مشکلات سیم جمع کن‌های جاروبرقی‌ها می‌توان به این موارد اشاره داشت: کم شدن قدرت جمع کردن سیم، استوپ نکردن سیم جمع کن، جمع نشدن سیم و باز نشدن سیم. مشکلات مربوط به سیم جمع کن در 90 درصد مواقع حل می‌شوند. تنها کافی است با مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک تماس بگیرید.
 • اگر مکش جاروبرقی کم شده باشد، در اکثر مواقع با یک سرویس دوره‌ای می‌تواند قدرت مکش آن را تا 70 درصد افزایش دهد. سرویس دوره‌ای جاروبرقی شامل رفع هوادزدی موتور، هوابندی، تعویض و جایگزینی پاکت جدید، شستشو یا تعویض فیلترهای خارجی و داخلی موتور می‌شود. اگر مشکل جدی‌تر باشد، علت کم شدن مکش و قدرت جاروبرقی می‌تواند خرابی سیم پیچ و کار نکردن موتور با حداکثر توان باشد. در این صورت لازم است موتور را تعویض نمود.

نکاتی برای استفاده صحیح و اصولی از جاروبرقی پاناسونیک

برای آنکه عمر جاروبرقی خود را تا حد ممکن بالا ببرید، لازم است به برخی نکات در هنگام استفاده از آن توجه داشته باشید. این موارد از جمله نکاتی است که نمایندگی‌های تعمیرات جاروهای پاناسونیک پیشنهاد می‌دهند.

 • از جاروبرقی خود برای جمع کردن مواردی از جمله این موارد استفاده نکنید: اشیاء تیز و ریز فلزی، زباله‌های مربوط از جمله غذا، تکه‌های درشت شیشه، ذرات به‌جامانده از سمباده کشی
 • در هر سال حداقل دو بار فیلتر کیسه را تعویض نموده یا بشویید.
 • درجه مکش جاروبرقی را با توجه به میزان آشغال‌های منطقه مورد نظر تنظیم کنید.
 • کیسه آشغال درون جاروبرقی را پیش از پر شدن تعویض نمایید.
 • لوله‌های چاروبرقی را مرتبا بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشند.گرفتگی لوله جاروبرقی سبب فشار آمدن به موتور دستگاه می‌گردد.
 • از جاروبرقی خود به مدت طولانی استفاده نکنید. اگر چاره‌ای جز استفاده طولانی مدت ندارید، پس از هر 20 تا 30 دقیقه دستگاه را خاموش کرده و به آن استراحت دهید.

چطور بفهمیم که جاروبرقی پاناسونیک نیاز به تعمیر دارد؟

عمر مفید جاروبرقی پاناسونیک بین 8 سال تا نهایتا 12 سال است. پس از گذشت این مدت زمان، قطعات جاروبرقی به تدریج با مشکل و از کار افتادگی مواجه می‌شوند. انتشار بوی سوختگی، باز نشدن یا جمع نشدن سیم، کم شدن مکش، ایجاد صدای بلند و زیاد، خاموش شدن ناگهانی، بیرون زدگی خاک یا ورود آب به جاروبرقی از متداول‌ترین و پرتکرارترین مشکلات جاروبرقی‌های پاناسونیک هستند.

مشکلات این چنینی می‌توانند به دلایل دیگری از جمله نوسانات برق، ورود ضربه شدید به جاروبرقی و همین طور استفاده نادرست از جاروبرقی نیز رخ دهند. هنگامی که دستگاه با مشکلی مواجه شد، بدون اینکه سعی کنید خودتان آن مشکل را برطرف نمایید، با متخصصین مرکز تعمیر تخصصی جاروبرقی پاناسونیک اهواز تماس بگیرید و مشکل خود را شرح دهید.

مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی پاناسونیک در اهواز

اگر در شهر اهواز سکونت دارید، لازم است بدانید در این شهر، مرکزی تخصصی برای تعمیر انواع جاروبرقی وجود دارد.  مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی شهاب، دارای تعمیرکاران حرفه‌ای و مجربی است که با خیال راحت می‌توانید دستگاه جاروبرقی خود را به آن‌ها بسپارید. این تعمیرکاران مجرب با بهترین کیفیت و قیمت، جاروبرقی شما را عیب‌یابی و تعمیر می‌نمایند.

کلام آخر

ایجاد مشکل در جاروبرقی می‌تواند دلایل متفاوتی از جمله خرابی موتور، فن و… داشته باشد. روش تعمیر هر یک از این موارد متفاوت بوده و عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه از پیچیدگی‌ها و ظرافت‌های خاص خود برخوردار است. حتی گاهی اوقات تعویض قطعه‌ای بسیار به ‌صرفه‌تر از تعمیر همان قطعه خواهد بود. بنابراین برای اینکه جاروبرقی خود را بهترین قیمت تعمیر کنید، لازم است از مراکز تخصصی تعمیر جاروبرقی کمک بگیرید. مرکز تخصصی تعمیر جاروبرقی شهاب یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر جاروبرقی در اهواز می باشد. مرکز تعمیرات شهاب با به‌ کارگیری تعمیرکاران مجرب و حرفه‌ای، در کمترین زمان ممکن با بهترین کیفیت و قیمت جاروبرقی شما را تعمیر کرده و به شما بازمی‌گردانند.