لوگوی قرمز خدمات شهاب

آموزش تعمیر تلویزیون در اهواز

فهرست مطالب

تلویزیون‌ها یکی از مهم‌ترین وسایل در خانه‌ها هستند به طوری که امروزه در هر خانه‌ای حداقل یک عدد تلویزیون وجود دارد‌. به سبب اهمیت بالای تلویزیون‌ها در خانه‌ها لازم است کاربران و دارندگان در صورت مشاهده ایراد و نقص در دستگاه خود سریعاً اقدام به تعمیر تلویزیون خود نمایند.

مراکز و آموزشگاه‌های مختلفی در شهر اهواز وجود دارند که به آموزش تعمیر تلویزیون می‌پردازند. افرادی که علاقه‌مند به یادگیری این فن هستند می‌توانند اقدام به شرکت در کلاس‌های آموزشگاه شهاب کنند.

دوره آموزش تعمیر تلویزیون در اهواز

همان ‌طور که ذکر کردیم در شهر اهواز آموزشگاه‌های متنوعی وجود دارند که به آموزش تعمیرات تلویزیون به علاقه‌مندان می‌پردازند. دوره‌های آموزش تعمیرات تلویزیون در اهواز از نظر مدت زمان و هزینه پرداختی متفاوت هستند.

همچنین برخی از این دوره‌ها آنلاین و برخی دیگر حضوری برگزار می‌شوند. مزیت دوره‌های حضوری نسبت به غیر حضوری در این است که امکان فعالیت و رفع اشکال عملی برای شرکت‌کنندگان وجود دارد. طول دوره‌های برگزار شده بسته به این که چند روز در هفته و چند ساعت در هفته باشند، متفاوت است.

لازم است علاقه‌مندان اقدام به شرکت در دوره‌هایی کنند که توسط کارشناسان و متخصصان مجرب و حرفه‌ای برگزار می‌شود تا تمامی فنون و مواردی را که برای تعمیرات تلویزیون نیاز است فراگیرند‌.

آموزش جامع تعمیر تلویزیون در اهواز همراه با استخدام

برخی از آموزشگاه‌ها وجود دارند که پس از آموزش و تعلیم این امکان را به شرکت‌کنندگان می‌دهند که در شرکت خودشان فعالیت کرده و استخدام شوند. مزیت این شرکت‌ها این است که به قدری آموزش‌های جامع و کاملی را به شرکت‌کنندگان ارائه می‌دهند که پس از اتمام دوره بتوانند در شرکت یا مراکز تخصصی خودشان مشغول به کار شوند.

به طور معمول این قبیل آموزشگاه‌ها و مراکز تخصصی آموزش عملی نیز به دانشجویان می‌آموزند. با انجام فعالیت‌های عملی دانشجویان و فراگیران می‌توانند به بهترین شکل این مهارت را بیاموزند. تعمیرگاه تخصصی شهاب با بهره مندی از مجرب ترین اساتید و تکنسین های تعمیر تلویزیون در اهواز، بهترین دوره های تعمیر تلویزیون در اهواز را برگزار می کند. فارغ التحصیلان این دوره ضمن دریافت مدرک معتبر در مجموعه تخصصی شهاب مشغول به کار می شوند.

آموزش تعمیر پنل تلویزیون

یکی از مهم‌ترین عملکردی که لازم است شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزش تعمیر تلویزیون بیاموزند، آموزش تعمیر پنل تلویزیون است. به طور کلی تعمیر پنل تلویزیون امری تخصصی و دشوار است و لازم است فراگیران مطالب کافی در این خصوص را بیاموزند تا بتوانند به بهترین شکل این کار را انجام دهند. معمولاً ایرا‌د‌های به وجود آمده در پنل تلویزیون به دو دسته فیزیکی و مکانیکی تقسیم می‌شوند.

ایراد‌های فیزیکی به وجود آمده در پنل تلویزیون قابل تعمیر نیستند و لازم است پنل به طور کلی مورد تعویض قرار بگیرد. اما اگر پنل تلویزیون دچار ایراد مکانیکی شده باشد، افراد دارای تخصص می‌توانند این قبیل ایراد‌ها را تعمیر نمایند‌. برای تعمیر ایراد‌های مکانیکی به وجود آمده در پنل تلویزیون لازم است چند مرحله را طی کنید.

مرحله اول: اگر متخصصان و تعمیرکاران متوجه شدند که پنل دستگاه هیچ تصویری ندارد؛ لازم است در ابتدا ولتاژ پنل را با دقت مورد بررسی قرار دهند و در صورت مشاهده ایراد با نقص در آن، آن را تعمیر یا تعویض نمایند.

همچنین اگر پنل دستگاه کاربران دارای منبع تغذیه باشد لازم است متخصصان فیوز پنل را نیز چک کنند. در صورتی که فیوز پنل قطع یا اتصال کوتاه شده باشد؛ ممکن است ایراد در پنل دستگاه به وجود آید و تصویر نمایش داده نشود. بنابراین لازم است پنل دستگاه را بررسی کنید و در صورت وجود اتصال کوتاه در آن را بر طرف کنیم.

مرحله دوم: اگر متوجه شدید که ایرادی در اتصال کوتاه منبع تغذیه پنل دستگاه وجود ندارد و همچنان پنل تصویر ندارد لازم است ولتاژ مرجع اندازه بگیرید و در صورت مشاهده ایراد یا نقص در ولتاژ پنل اقدام به تعمیر آن کنید. همچنین پیشنهاد می‌شود و لازم است در این مرحله آی‌سی cof را نیز با دقت مورد بررسی قرار دهید.

مرحله سوم: در این مرحله لازم است اقدام به اصلاح پنل نمایید. این امر بدان معناست که اگر قطعه‌ای در دستگاه شما دچار قطعی اتصال یا اتصال کوتاه شده است آن را با دقت بررسی نمایید و اقدام به تعمیر آن کنید. به طور کلی انجام مرحله سوم نیاز به تخصص دارد و افراد عادی از آن بر نمی‌آیند. بنابراین لازم است متخصصان و کارشناسان با تجربه این کار را انجام دهند.

اهمیت دوره آموزش تعمیر تلویزیون

به طور کلی افرادی که قصد تعمیر قطعات مختلف تلویزیون را دارند و یا قصد کار در مراکز خدماتی تعمیر تلویزیون را دارند ملزم به شرکت در دوره‌های آموزش تعمیر تلویزیون هستند. دوره‌های آموزش تعمیر تلویزیون از بخش‌ها و سرفصل‌های مختلفی تشکیل شده‌اند که دو بخش اصلی آن دوره تئوری و عملی خواهد بود. گذراندن هر دو مورد ذکر شده به منظور تعمیر صحیح قطعات تلویزیون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

تمام تلویزیون‌ها از قطعات بسیار گسترده و پیچیده‌ای تشکیل شده‌اند که تعمیر آن‌ها بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه امکان‌پذیر نیست. بنابراین شرکت در دوره‌های آموزش تعمیر تلویزیون به منظور انجام این کار حائز اهمیت است.

بهترین دوره آموزشی تعمیر تلویزیون در اهواز

دوره‌های آموزشی بسیار زیادی به منظور تعمیر تلویزیون به خصوص در شهر اهواز وجود دارد. این دوره‌ها هر کدام بر اساس نحوه آموزش دارای تفاوت‌ها و شباهت‌هایی هستند. اما به طور کلی بررسی یک سری فاکتور‌ها در انتخاب بهترین مراکز آموزش تعمیر تلویزیون در اهواز از اهمیت بالایی برخوردار است.

یکی از این فاکتور‌ها حضوری یا غیرحضوری بودن دوره‌های برگزار شده خواهد بود. بسیاری از آموزشگاه‌ها دارای هر دو نوع دوره حضوری و غیر حضوری هستند. اما در بسیاری از آموزشگاه‌های دیگر تمام دوره‌ها کاملاً به صورت غیر حضوری برگزار می‌گردد.

به‌طور کلی دوره‌های آموزشی تعمیرات تلویزیون از دو بخش تئوری و عملی تشکیل شده است. تفاوت چندانی بین دوره تئوری حضوری و غیر حضوری وجود ندارد؛ اما گذراندن حضوری دوره عملی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طوری که در دوره عملی افراد قادر به یادگیری با بازدهی بیشتری خواهند بود.

همچنین در صورت بروز مشکل و متوجه نشدن برخی از آموزش‌ها افراد در دوره‌های حضوری قادر به رفع این مشکل به طور کامل خواهند بود. یکی دیگر از مواردی که در هنگام انتخاب بهترین مرکز آموزش تعمیرات تلویزیون باید مورد بررسی قرار بگیرد پشتیبانی این مراکز است. مراکزی که پس از اتمام دوره دارای پشتیبانی همه جانبه هستند، نسبت به مراکزی که فاقد این مورد هستند، ارجحیت دارند.

آموزش تعمیر تلویزیون به صورت تئوری و عملی در اهواز

به صورت کلی دوره آموزش تعمیرات تلویزیون در اهواز به دو صورت حضوری و غیر حضوری صورت می‌گیرد. آموزش حضوری از نظر کیفیت و بازدهی بسیار بهتر از آموزش آنلاین است. در آموزش حضوری به سبب این که آموزش‌های عملی و تئوری همسو با یک دیگر پیش ‌می‌روند، کیفیت و بازدهی کار بسیار بیشتر است.

در آموزش تئوری متخصصان آموزش‌ها را شرح می‌دهند اما در آموزش عملی فراگیران به صورت عملی تعمیرات را انجام می‌دهند. بنابراین پیشنهاد می‌شود افرادی که قصد یادگیری این قبیل آموزشات را دارند مرکزی را انتخاب کنند که همگام با آموزش تئوری، آموزش عملی تعمیرات تلویزیون را نیز پیش ببرد‌. 

مرکز تخصصی شهاب یکی از بهترین مراکز برگزار کننده دوره تعمیر تلویزیون در اهواز می باشد که کلاس های خود را به صورت عملی و تئوری برگزار می کند.

کلام آخر

امروزه تلویزیون‌ها جزء مهم‌ترین وسایل در خانه‌ها هستند. به طوری که زندگی بدون این وسایل تقریباً سخت است. به دلیل مهم بودن این وسایل لازم است کاربران و دارندگان در هنگام به وجود آمدن ایراد یا نقص در دستگاه خود اقدام به تعمیر دستگاه خود کنند‌. امروزه آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی متنوعی در سرتاسر کشور از جمله شهر اهواز وجود دارند که به آموزش تعمیرات تلویزیون در اهواز می‌پردازند. افرادی که علاقه‌مند به یادگیری این مهارت هستند می‌توانند به مرکز تعمیرات تلویزیون شهاب و اقدام به یادگیری کنند‌.